Medaile české osobnosti
Dárky C Čestmír Čestmír Dukát

DÁRKYz drahých kovů
pro každou příležitost.

Český dukát

Potřeba reprezentativního daru vzniká často na poslední chvíli. Zlatý dukát se jménem je v takovém případě ideálním a cenově dostupným řešením.  

DÁVNÁ ČESKÁ TRADICE
Věnovat miminku minci do kolíbky.

Narození dítěte patří mezi nejkrásnější životní okamžiky. Přináší do rodiny obrovské množství štěstí, radosti a spokojenosti. Proto jsme pro vás připravili speciální dárky k narození. Vůbec nejprodávanějším dárkem pro tuto výjimečnou příležitost je zlatý dukát. Je to překrásný dárek, který nejlépe vyjádří vaše pocity a přitom bude miminku k užitku.

Investiční zlato

Girolamo da Santacroce (1480–1556)

Dukát do kolíbky.

Zlatý dukát do kolíbky.

Traduje se, že to bylo právě zlato, které tři dávní mudrcové přinesli darem do Nazaretu. Zlato bylo a je nejušlechtilejším kovem a symbolem bohatství. Zlato zastupuje jako dokonalý kov všechno, co je skupenství pevného. Dar je symbolem náklonnosti. Buďte i vy moudří jako pradávní králové a věnujte narozenému dítěti zlatý dukát.

SVATEBNÍ TRADICE
Věnovat novomanželům malou zlatou minci.

Anglická báseň „Something old, Something new, Something borrowed and Something blue“ končí ještě větou „And a silver sixpence in her shoe.“ Takže někde se drží tradice mince do nevěstiny boty, která má přinést manželům bohatství. Do boty si někdy nevěsty dávají pro štěstí i čtyřlístek.
Zlato v botě

Nezapomeňte dát zlaté mince nevěstě do střevíčků!

Svatební dukát.

Zlatý dukát do pro nevěstu

Zlato je ve formě zlatých prstýnků přítomné doslova a do písmene na každé svatbě. Je to ale skromná porce zlata. Dopřejte novomanželům mince z ryzího zlata, aby je hojnost provázela celý život.